Az 1988–1989-es olasz labdarúgókupa az olasz kupa 42. kiírása. A kupát a Sampdoria nyerte meg, immár harmadik alkalommal.
Eredmények
Első forduló
Jelmagyarázat | Az első, második és harmadik helyezett továbbjut. |
| A negyedik, ötödik és hatodik helyezett búcsúzik. |
1. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Ascoli | 5 | 2 | 3 | 0 | 9–5 | +4 | 7 |
Internazionale | 5 | 3 | 1 | 1 | 6–3 | +3 | 7 |
Brescia | 5 | 2 | 2 | 1 | 7–6 | +1 | 6 |
Parma | 5 | 1 | 3 | 1 | 7–7 | 0 | 5 |
Reggina | 5 | 2 | 1 | 2 | 5–6 | -1 | 5 |
Monopoli | 5 | 0 | 0 | 5 | 3–10 | -7 | 0 |
1. forduló
| | | |
Ascoli | 2–0 | Reggina |
Monopoli | 1–2 | Brescia |
Parma | 1–2 | Internazionale |
2. forduló
| | | |
Brescia | 1–1 | Ascoli |
Internazionale | 1–0 | Monopoli |
Reggina | 0–0 | Parma |
3. forduló
| | | |
Ascoli | 0–0 | Internazionale |
Parma | 2–1 | Monopoli |
Reggina | 3–1 | Brescia |
4. forduló
| | | |
Brescia | 1–1 | Parma |
Internazionale | 3–0 | Reggina |
Monopoli | 1–3 | Ascoli |
5. forduló
| | | |
Ascoli | 3–3 | Parma |
Brescia | 2–0 | Internazionale |
Reggina | 2–0 | Monopoli |
2. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Torino | 5 | 4 | 1 | 0 | 8–4 | +4 | 9 |
Udinese | 5 | 3 | 0 | 2 | 10–4 | +6 | 6 |
Cesena | 5 | 2 | 1 | 2 | 5–4 | +1 | 5 |
Foggia | 5 | 2 | 0 | 3 | 5–7 | -2 | 4 |
Catanzaro | 5 | 0 | 3 | 2 | 3–7 | -4 | 3 |
Triestina | 5 | 1 | 1 | 3 | 3–8 | -5 | 3 |
1. forduló
| | | |
Cesena | 1–0 | Udinese |
Foggia | 1–0 | Catanzaro |
Triestina | 1–2 | Torino |
2. forduló
| | | |
Catanzaro | 1–1 | Cesena |
Foggia | 1–2 | Torino |
Udinese | 4–0 | Triestina |
3. forduló
| | | |
Cesena | 3–1 | Foggia |
Torino | 2–1 | Udinese |
Triestina | 1–1 | Catanzaro |
4. forduló
| | | |
Foggia | 1–0 | Triestina |
Torino | 1–0 | Cesena |
Udinese | 3–0 | Catanzaro |
5. forduló
| | | |
Catanzaro | 1–1 | Torino |
Triestina | 1–0 | Cesena |
Udinese | 2–1 | Foggia |
3. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Milan | 5 | 4 | 1 | 0 | 10–4 | +6 | 9 |
Pescara | 5 | 4 | 0 | 1 | 11–7 | +4 | 8 |
Lazio | 5 | 3 | 0 | 2 | 11–7 | +4 | 6 |
Messina | 5 | 1 | 1 | 3 | 12–13 | -1 | 3 |
Campobasso | 5 | 1 | 0 | 4 | 5–10 | -5 | 2 |
Licata | 5 | 1 | 0 | 4 | 5–13 | -8 | 2 |
1. forduló
| | | |
Messina | 3–1 | Campobasso |
Milan | 2–0 | Licata |
Pescara | 2–1 | Lazio |
2. forduló
| | | |
Campobasso | 0–1 | Pescara |
Lazio | 3–0 | Licata |
Messina | 1–1 | Milan |
3. forduló
| | | |
Lazio | 2–0 | Campobasso |
Licata | 3–2 | Messina |
Pescara | 1–2 | Milan |
4. forduló
| | | |
Campobasso | 1–3 | Milan |
Licata | 1–3 | Pescara |
Messina | 3–4 | Lazio |
5. forduló
| | | |
Campobasso | 3–1 | Licata |
Milan | 2–1 | Lazio |
Pescara | 4–3 | Messina |
4. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Juventus | 5 | 2 | 3 | 0 | 12–6 | +6 | 7 |
Verona | 5 | 3 | 1 | 1 | 11–5 | +6 | 7 |
Atalanta | 5 | 3 | 1 | 1 | 8–4 | +4 | 7 |
Cosenza | 5 | 2 | 1 | 2 | 8–8 | 0 | 5 |
Lanerossi Vicenza | 5 | 1 | 1 | 3 | 5–11 | -6 | 3 |
Taranto | 5 | 0 | 1 | 4 | 2–12 | -10 | 1 |
1. forduló
| | | |
Atalanta | 3–0 | Taranto |
Cosenza | 0–0 | Juventus |
Lanerossi Vicenza | 0–21 | Verona |
2. forduló
| | | |
Cosenza | 1–2 | Atalanta |
Juventus | 5–1 | Lanerossi Vicenza |
Verona | 3–0 | Taranto |
3. forduló
| | | |
Atalanta | 1–1 | Juventus |
Lanerossi Vicenza | 0–0 | Taranto |
Verona | 4–2 | Cosenza |
4. forduló
| | | |
Atalanta | 1–0 | Verona |
Cosenza | 3–2 | Lanerossi Vicenza |
Taranto | 2–4 | Juventus |
5. forduló
| | | |
Lanerossi Vicenza | 2–1 | Atalanta |
Taranto | 0–2 | Cosenza |
Verona | 2–2 | Juventus |
1 – Az olasz szövetség döntése alapján.
5. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Roma | 5 | 4 | 0 | 1 | 14–7 | +7 | 8 |
Monza | 5 | 3 | 2 | 0 | 7–3 | +4 | 8 |
Como | 5 | 2 | 2 | 1 | 3–3 | 0 | 6 |
Piacenza | 5 | 2 | 2 | 1 | 6–7 | -1 | 6 |
Empoli | 5 | 1 | 0 | 4 | 6–7 | -1 | 2 |
Prato | 5 | 0 | 0 | 5 | 3–12 | -9 | 0 |
1. forduló
| | | |
Como | 1–1 | Monza |
Piacenza | 1–0 | Empoli |
Prato | 1–3 | Roma |
2. forduló
| | | |
Empoli | 2–3 | Roma |
Piacenza | 1–1 | Monza |
Prato | 0–1 | Como |
3. forduló
| | | |
Como | 0–0 | Piacenza |
Empoli | 4–1 | Prato |
Monza | 2–1 | Roma |
4. forduló
| | | |
Monza | 1–0 | Empoli |
Piacenza | 2–1 | Prato |
Roma | 2–0 | Como |
5. forduló
| | | |
Como | 1–0 | Empoli |
Prato | 0–2 | Monza |
Roma | 5–2 | Piacenza |
6. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Pisa | 5 | 2 | 3 | 0 | 9–6 | +3 | 7 |
Fiorentina | 5 | 3 | 1 | 1 | 7–4 | +3 | 7 |
Ancona | 5 | 2 | 1 | 2 | 4–3 | +1 | 5 |
Genoa | 5 | 1 | 3 | 1 | 4–4 | 0 | 5 |
Virescit Bergamo | 5 | 1 | 2 | 2 | 5–8 | -3 | 4 |
Avellino | 5 | 0 | 2 | 3 | 2–6 | -4 | 2 |
1. forduló
| | | |
Ancona | 1–2 | Pisa |
Avellino | 1–1 | Virescit Bergamo |
Genoa | 0–0 | Fiorentina |
2. forduló
| | | |
Fiorentina | 1–0 | Avellino |
Genoa | 0–0 | Ancona |
Virescit Bergamo | 1–1 | Pisa |
3. forduló
| | | |
Ancona | 1–0 | Virescit Bergamo |
Avellino | 0–1 | Genoa |
Pisa | 4–2 | Fiorentina |
4. forduló
| | | |
Avellino | 0–2 | Ancona |
Fiorentina | 3–0 | Virescit Bergamo |
Genoa | 1–1 | Pisa |
5. forduló
| | | |
Ancona | 0–1 | Fiorentina |
Pisa | 1–1 | Avellino |
Virescit Bergamo | 3–2 | Genoa |
7. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Napoli | 5 | 4 | 0 | 1 | 9–3 | +6 | 8 |
Bari | 5 | 3 | 2 | 0 | 7–2 | +5 | 8 |
Sambenedettese | 5 | 2 | 2 | 1 | 5–4 | +1 | 6 |
Bologna | 5 | 2 | 0 | 3 | 10–5 | +5 | 4 |
Barletta | 5 | 0 | 3 | 2 | 3–10 | -7 | 3 |
Spezia | 5 | 0 | 1 | 4 | 3–13 | -10 | 1 |
1. forduló
| | | |
Barletta | 1–1 | Bari |
Sambenedettese | 2–0 | Bologna |
Spezia | 1–3 | Napoli |
2. forduló
| | | |
Bari | 2–0 | Napoli |
Barletta | 1–1 | Sambenedettese |
Bologna | 5–0 | Spezia |
3. forduló
| | | |
Bologna | 5–1 | Barletta |
Sambenedettese | 0–2 | Napoli |
Spezia | 1–3 | Bari |
4. forduló
| | | |
Bari | 1–0 | Bologna |
Napoli | 3–0 | Barletta |
Spezia | 1–2 | Sambenedettese |
5. forduló
| | | |
Barletta | 0–0 | Spezia |
Napoli | 1–0 | Bologna |
Sambenedettese | 0–0 | Bari |
8. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Sampdoria | 5 | 4 | 1 | 0 | 14–2 | +12 | 9 |
Lecce | 5 | 2 | 2 | 1 | 3–2 | +1 | 6 |
Modena | 5 | 3 | 0 | 2 | 7–7 | 0 | 6 |
Cremonese | 5 | 3 | 0 | 2 | 5–6 | -1 | 6 |
Padova | 5 | 0 | 2 | 3 | 3–9 | -6 | 2 |
Arezzo | 5 | 0 | 1 | 4 | 2–8 | -6 | 1 |
1. forduló
| | | |
Arezzo | 0–2 | Sampdoria |
Cremonese | 2–0 | Modena |
Padova | 1–1 | Lecce |
2. forduló
| | | |
Modena | 1–0 | Lecce |
Padova | 1–1 | Arezzo |
Sampdoria | 5–0 | Cremonese |
3. forduló
| | | |
Arezzo | 0–1 | Cremonese |
Lecce | 0–0 | Sampdoria |
Modena | 2–0 | Padova |
4. forduló
| | | |
Arezzo | 0–1 | Lecce |
Cremonese | 2–0 | Padova |
Sampdoria | 4–1 | Modena |
5. forduló
| | | |
Lecce | 1–0 | Cremonese |
Modena | 3–1 | Arezzo |
Padova | 1–3 | Sampdoria |
Második forduló
Jelmagyarázat | Az első helyezett, valamint a 2 legjobb második továbbjut. |
| A harmadik, negyedik, valamint a 4 legrosszabb második helyezett búcsúzik. |
1. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Verona | 3 | 2 | 1 | 0 | 10–1 | +9 | 5 |
Milan | 3 | 1 | 1 | 1 | 4–2 | +2 | 3 |
Torino | 3 | 1 | 1 | 1 | 2–5 | -3 | 3 |
Sambenedettese | 3 | 0 | 1 | 2 | 1–9 | -8 | 1 |
1. forduló
| | | |
Sambenedettese | 0–3 | Milan |
Verona | 4–0 | Torino |
2. forduló
| | | |
Milan | 1–1 | Verona |
Sambenedettese | 1–1 | Torino |
3. forduló
| | | |
Torino | 1–0 | Milan |
Verona | 5–0 | Sambenedettese |
2. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Napoli | 3 | 2 | 1 | 0 | 7–1 | +6 | 5 |
Lecce | 3 | 1 | 2 | 0 | 5–3 | +2 | 4 |
Cesena | 3 | 1 | 1 | 1 | 5–4 | +1 | 3 |
Modena | 3 | 0 | 0 | 3 | 2–11 | -9 | 0 |
1. forduló
| | | |
Cesena | 4–1 | Modena |
Lecce | 1–1 | Napoli |
2. forduló
| | | |
Lecce | 3–1 | Modena |
Napoli | 2–0 | Cesena |
3. forduló
| | | |
Cesena | 1–1 | Lecce |
Modena | 0–4 | Napoli |
3. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Pisa | 3 | 1 | 2 | 0 | 6–4 | +2 | 4 |
Ancona | 3 | 1 | 2 | 0 | 3–2 | +1 | 4 |
Roma | 3 | 1 | 0 | 2 | 5–5 | 0 | 2 |
Pescara | 3 | 0 | 2 | 1 | 4–7 | -3 | 2 |
1. forduló
| | | |
Pescara | 1–1 | Ancona |
Pisa | 3–1 | Roma |
2. forduló
| | | |
Ancona | 1–0 | Roma |
Pescara | 2–2 | Pisa |
3. forduló
| | | |
Pisa | 1–1 | Ancona |
Roma | 4–1 | Pescara |
4. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Sampdoria | 3 | 2 | 1 | 0 | 5–1 | +4 | 5 |
Atalanta | 3 | 2 | 0 | 1 | 5–3 | +2 | 4 |
Bari | 3 | 1 | 1 | 1 | 5–6 | -1 | 3 |
Monza | 3 | 0 | 0 | 3 | 3–8 | -5 | 0 |
1. forduló
| | | |
Monza | 2–3 | Bari |
Sampdoria | 1–0 | Atalanta |
2. forduló
| | | |
Bari | 1–1 | Sampdoria |
Monza | 1–2 | Atalanta |
3. forduló
| | | |
Atalanta | 3–1 | Bari |
Sampdoria | 3–0 | Monza |
5. csoport
1. forduló
| | | |
Lazio | 1–0 | Fiorentina |
Udinese | 1–1 | Internazionale |
2. forduló
| | | |
Fiorentina | 3–0 | Udinese |
Lazio | 1–1 | Internazionale |
3. forduló
| | | |
Internazionale | 3–4 | Fiorentina |
Udinese | 0–1 | Lazio |
6. csoport
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Ascoli | 3 | 1 | 2 | 0 | 3–1 | +2 | 4 |
Como | 3 | 1 | 2 | 0 | 2–1 | +1 | 4 |
Juventus | 3 | 1 | 1 | 1 | 2–2 | 0 | 3 |
Brescia | 3 | 0 | 1 | 2 | 0–3 | -3 | 1 |
1. forduló
| | | |
Como | 1–0 | Brescia |
Juventus | 0–2 | Ascoli |
2. forduló
| | | |
Brescia | 0–0 | Ascoli |
Juventus | 0–0 | Como |
3. forduló
| | | |
Ascoli | 1–1 | Como |
Brescia | 0–2 | Juventus |
A 2. helyezettek tabellája
Csapat | M | GY | D | V | Rg–Kg | GA | P |
Fiorentina | 3 | 2 | 0 | 1 | 7–4 | +3 | 4 |
Atalanta | 3 | 2 | 0 | 1 | 5–3 | +2 | 4 |
Lecce | 3 | 1 | 2 | 0 | 5–3 | +2 | 4 |
Ancona | 3 | 1 | 2 | 0 | 3–2 | +1 | 4 |
Como | 3 | 1 | 2 | 0 | 2–1 | +1 | 4 |
Milan | 3 | 1 | 1 | 1 | 4–2 | +2 | 3 |
Negyeddöntő
Elődöntő
Döntő
Első mérkőzés
Második mérkőzés
Összesítésben a Sampdoria nyert (4–1).
Források
Az rsssf.com alapján
Sablon:Coppa Italia szezonok |
---|
Szezonok | |
---|
Döntők |
---|
1921 | 1922 | 1923 | 1924 | 1925 | 1926 | 1927 | 1928 | 1929 | 1930 | 1931 | 1932 | 1933 | 1934 | 1935 | 1936 | 1937 | 1938 | 1939 | 1940 1941 | 1942 | 1943 | 1944 | 1945 | 1946 | 1947 | 1948 | 1949 | 1950 | 1951 | 1952 | 1953 | 1954 | 1955 | 1956 | 1957 | 1958 | 1959 | 1960 1961 | 1962 | 1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1969 | 1970 | 1971 | 1972 | 1973 | 1974 | 1975 | 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 2021 | 2022 | 2023 |
|
Sablon:Labdarúgás Olaszországban |
---|
Áttekintés | Bajnoki rendszer · Labdarúgócsapatok listája · Stadionok listája · Bajnokok listája · Többszörös bajnokok | |
---|
Ligák | Lega Serie A · Lega Serie B · Lega Pro · Lega Nazionale Dilettanti |
---|
Bajnokságok | Serie A · Serie B · Lega Pro Prima Divisione · Lega Pro Seconda Divisione · Serie D · Eccellenza |
---|
Kupák | |
---|
Nemzeti szövetség | |
---|
Statisztikák | |
---|
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap