Shamrock Rovers FC
Shamrock Rovers FC | |||
Csapatadatok | |||
Teljes csapatnév | Shamrock Rovers Football Club | ||
Becenév | Hoops Rovers | ||
Székhely | Tallaght, Írország | ||
Alapítva | 1899 | ||
Klubszínek | |||
Stadion | Tallaght Stadion (8 000 néző) | ||
Vezetőedző | Stephen Bradley | ||
Elnök | Ciaran Medlar | ||
Bajnokság | Premier Division | ||
Nemzeti sikerek | |||
Bajnok | 21 alkalommal | ||
Kupagyőztes | 25 alkalommal | ||
Csapatmezek | |||
| |||
Hivatalos honlap | |||
Shamrock Rovers FC honlapja | |||
A Wikimédia Commons tartalmaz Shamrock Rovers FC témájú médiaállományokat. |
A Shamrock Rovers FC (írül: Cumann Peile Ruagairí na Seamróige) ír labdarúgócsapat, amelynek székhelye Tallaght városában található. A klubot 1899-ben alapították és jelenleg az ír első osztályban szerepel. Hazai mérkőzéseit a 8 000 néző befogadására alkalmas Tallaght Stadionban játssza. A csapat színei a zöld és a fehér.
Története
Ez a szakasz egyelőre üres vagy erősen hiányos. Segíts te is a kibővítésében! |
Sikerlista
- Premier Division
- Bajnok (21): 1922–23, 1924–25, 1926–27, 1931–32, 1937–38, 1938–39, 1953–54, 1956–57, 1958–59, 1963–64, 1983–84, 1984–85, 1985–86, 1986–87, 1993–94, 2010, 2011, 2020, 2021, 2022, 2023
- Győztes (25): 1924–25, 1928–29, 1929–30, 1930–31, 1931–32, 1932–33, 1935–36, 1939–40, 1943–44, 1944–45, 1947–48, 1954–55, 1955–56, 1961–62, 1963–64, 1964–65, 1965–66, 1966–67, 1967–68, 1968–69, 1977–78, 1984–85, 1985–86, 1986–87, 2019
A nemzetközi kupasorozatokban
Szezon | Kupasorozat | Forduló | Ellenfél | Hazai pályán elért eredmény | Idegenben elért eredmény | Összesített eredmény | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1957–58 | BEK | selejtezőkör | Manchester United | 0–6 | 2–3 | 2–9 | |
1959–60 | BEK | selejtezőkör | Nice | 1–1 | 2–3 | 3–4 | |
1962–63 | KEK | 1. kör | Botev Plovdiv | 0–4 | 0–1 | 0–5 | |
1963–64 | Vásárvárosok Kupája | 1. kör | Valencia | 2–2 | 0–1 | 2–3 | |
1964–65 | BEK | selejtezőkör | Rapid Wien | 0–2 | 0–3 | 0–5 | |
1965–66 | Vásárvárosok Kupája | 2. kör | Real Zaragoza | 1–1 | 1–2 | 2–3 | |
1966–67 | KEK | 1. kör | Spora Luxembourg | 4–1 | 4–1 | 8–2 | |
2. kör | Bayern München | 1–1 | 2–3 | 3–4 | |||
1967–68 | KEK | 1. kör | Cardiff City | 1–1 | 0–2 | 1–3 | |
1968–69 | KEK | 1. kör | Randers | 1–2 | 0–1 | 1–3 | |
1969–70 | KEK | 1. kör | Schalke 04 | 2–1 | 0–3 | 2–4 | |
1978–79 | KEK | 1. kör | APÓEL | 2–0 | 1–0 | 3–0 | |
2. kör | Baník Ostrava | 1–3 | 0–3 | 1–6 | |||
1982–83 | UEFA-kupa | 1. kör | Fram Reykjavík | 4–0 | 3–0 | 7–0 | |
2. kör | Universitatea Craiova | 0–2 | 0–3 | 0–5 | |||
1984–85 | BEK | 1. kör | Linfield | 1–1 | 0–0 | 1–1 (i.g.) | |
1985–86 | BEK | 1. kör | Budapest Honvéd | 1–3 | 0–2 | 1–5 | |
1986–87 | BEK | 1. kör | Celtic | 0–1 | 0–2 | 0–3 | |
1987–88 | BEK | 1. kör | Omónia Lefkoszíasz | 0–1 | 0–0 | 0–1 | |
1994–95 | UEFA-kupa | selejtezőkör | Górnik Zabrze | 0–1 | 0–7 | 0–8 | |
1998 | Intertotó-kupa | 1. kör | Altay | 3–2 | 1–3 | 4–5 | |
2002–03 | UEFA-kupa | selejtezőkör | Djurgården | 1–3 | 0–2 | 1–5 | |
2003 | Intertotó-kupa | 1. kör | Odra Wodzisław | 2–1 | 1–0 | 3–1 | |
2. kör | Slovan Liberec | 0–2 | 0–2 | 0–4 | |||
2010–11 | Európa-liga | 2. selejtezőkör | Bné Jehúdá Tel-Aviv | 1–1 | 1–0 | 2–1 | |
3. selejtezőkör | Juventus | 0–2 | 0–1 | 0–3 | |||
2011–12 | Bajnokok Ligája | 2. selejtezőkör | Flora Tallinn | 1–0 | 0–0 | 1–0 | |
3. selejtezőkör | København | 0–2 | 0–1 | 0–3 | |||
Európa-liga | Rájátszás | Partizan | 1–1 | 2–1 | 3–2 | ||
Csoportkör | Rubin Kazany | 0–3 | 1–4 | 4. | |||
Tottenham Hotspur | 0–4 | 1–3 | |||||
PAÓK | 1–3 | 1–2 | |||||
2012–13 | Bajnokok Ligája | 2. selejtezőkör | Ekranas | 0–0 | 1–2 | 1–2 | |
2015–16 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Progrès Niederkorn | 3–0 | 0–0 | 3–0 | |
2. selejtezőkör | Odd | 0–2 | 1–2 | 1–4 | |||
2016–17 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | RoPS | 0–2 | 1–1 | 1–3 | |
2017–18 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Stjarnan | 1–0 | 1–0 | 2–0 | |
2. selejtezőkör | Mladá Boleslav | 2–3 | 0–2 | 2–5 | |||
2018–19 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | AIK | 0–1 | 1–1 (h.u.) | 1–2 | |
2019–20 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Brann | 2–1 | 2–2 | 4–3 | |
2. selejtezőkör | Apóllon Lemeszú | 2–1 | 1–3 (h.u.) | 3–4 | |||
2020–21 | Európa-liga | 1. selejtezőkör | Ilves | 2–2 (h.u.) | — | 2–2 (bünt. 12–11) | |
2. selejtezőkör | AC Milan | 0–2 | — | 0–2 | |||
2021–22 | Bajnokok Ligája | 1. selejtezőkör | Slovan Bratislava | 2–1 | 0–2 | 2–3 | |
Konferencia Liga | 3. selejtezőkör | Teuta Durrës | 1–0 | 2–0 | 3–0 | ||
Rájátszás | Flora Tallinn | 0–1 | 2–4 | 2–5 | |||
2022–23 | Bajnokok Ligája | 1. selejtezőkör | Hibernians | 3–0 | 0–0 | 3–0 | |
2. selejtezőkör | Ludogorec Razgrad | 2–1 | 0–3 | 2–4 | |||
Európa-liga | 3. selejtezőkör | Shkupi | 3–1 | 2–1 | 5–2 | ||
Rájátszás | Ferencváros | 1–0 | 0–4 | 1–4 | |||
Konferencia Liga | csoportkör | Gent | 1–1 | 0–3 | 4. | ||
Molde | 0–2 | 0–3 | |||||
Djurgården | 0–0 | 0–1 | |||||
2023–24 | Bajnokok Ligája | 1. selejtezőkör | Breiðablik | 0–1 | 1–2 | 1–3 | |
Konferencia Liga | 2. selejtezőkör | Ferencváros | 0–2 | 0–4 | 0–6 |
Külső hivatkozások
- Hivatalos weboldal
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap