Państwo | Kod | Narodowy Komitet Olimpijski | Prezydent | Źródło |
Albania | ALB | Narodowy Komitet Olimpijski Albanii | Fidel Ylli | [1] |
Andora | AND | Komitet Olimpijski Andory | Jaume Marti Mandico | [2] |
Armenia | ARM | Armeński Komitet Olimpijski | Gagik Tsarukyan | [3] |
Austria | AUT | Austriacki Komitet Olimpijski | Karl Stoss | [4] |
Azerbejdżan | AZE | Narodowy Komitet Olimpijski Republiki Azerbejdżanu | Ilham Aliyev | [5] |
Belgia | BLR | Belgijski Komitet Olimpijski | Jean Michel Saive | [6] |
Białoruś | BEL | Narodowy Komitet Olimpijski Republiki Białorusi | Kseniya Sankovich | [7] |
Bośnia i Hercegowina | BIH | Komitet Olimpijski Bośni i Hercegowiny | Milanko Mucibabic | [8] |
Bułgaria | BUL | Bułgarski Komitet Olimpijski | Stefka Kostadinova | [9] |
Chorwacja | CRO | Chorwacki Komitet Olimpijski | Zlatko Matesa | [10] |
Cypr | CYP | Cypryjski Komitet Olimpijski | Georgios Chrysostomou | [11] |
Czarnogóra | MNE | Czarnogórski Komitet Olimpijski | Dusan Simonovic | [12] |
Czechy | CZE | Czeski Komitet Olimpijski | Jiri Kejval | [13] |
Dania | DEN | Narodowy Komitet Olimpijski i Konfederacja Sportu Danii | Hans Natorp | [14] |
Estonia | EST | Estoński Komitet Olimpijski | Urmas Soorumaa | [15] |
Finlandia | FIN | Fiński Komitet Olimpijski | Jan Vapaavuori | [16] |
Francja | FRA | Francuski Narodowy Komitet Olimpijski i Sportowy | Brigitte Henriques | [17] |
Grecja | GRE | Helleński Komitet Olimpijski | Spyros Capralos | [18] |
Gruzja | GEO | Gruziński Narodowy Komitet Olimpijski | Leri Khabelov | [19] |
Hiszpania | ESP | Hiszpański Komitet Olimpijski | Alejandro Blanco | [20] |
Holandia | NED | Holenderski Komitet Olimpijski | Anneke van Zane-Nieberg | [21] |
Irlandia | IRL | Komitet Olimpijski Irlandii | Sarah Keane | [22] |
Islandia | ISL | Narodowy Komitet Olimpijski i Stowarzyszenie Sportu Islandii | Larus Blondal | [23] |
Izrael | ISR | Izraelski Komitet Olimpijski | Yael Arad | [24] |
Kosowo | KOS | Komitet Olimpijski Kosowa | Ismet Krasniqi | [25] |
Liechtenstein | LIE | Komitet Olimpijski Liechtensteinu | Stefan Marxer | [26] |
Litwa | LTU | Litewski Narodowy Komitet Olimpijski | Daina Gudzineviciute | [27] |
Luksemburg | LUX | Luksemburski Komitet Olimpijski | Andre Hoffann | [28] |
Łotwa | LAT | Łotewski Komitet Olimpijski | Zorzs Tikmers | [29] |
Macedonia Północna | MKD | Macedoński Komitet Olimpijski | Daniel Dimeski | [30] |
Malta | MLT | Maltański Komitet Olimpijski | Julian Pace Bonello | [31] |
Mołdawia | MDA | Narodowy Komitet Olimpijski Republiki Mołdawii | Nicolae Juravschi | [32] |
Monako | MON | Monakijski Komitet Olimpijski | książę Albert II Grimaldi | [33] |
Niemcy | GER | Niemiecki Komitet Olimpijski | Thomas Weikert | [34] |
Norwegia | NOR | Norweska Konfederacja Sportu i Narodowy Komitet Olimpijski i Paraolimpijski | Berit Kjøll | [35] |
Polska | POL | Polski Komitet Olimpijski | Andrzej Kraśnicki | [36] |
Portugalia | POR | Komitet Olimpijski Portugalii | José Manuel Constantino | [37] |
Rosja | RUS | Rosyjski Komitet Olimpijski | Stanislav Pozdnyakov | [38] |
Rumunia | ROU | Rumuński Komitet Olimpijski i Sportu | Mihai Covaliu | [39] |
San Marino | SMR | Narodowy Komitet Olimpijski San Marino | Gian Primo Giardi | [40] |
Serbia | SEB | Komitet Olimpijski Serbii | Bozidar Maljkovic | [41] |
Słowacja | SVK | Słowacki Komitet Olimpijski | Anton Siekel | [42] |
Słowenia | SLO | Słoweński Komitet Olimpijski | Bogdan Gabrovec | [43] |
Szwecja | SWE | Szwedzki Komitet Olimpijski | Mats Arjes | [44] |
Szwajcaria | SUI | Szwajcarski Komitet Olimpijski | Jurg Stahl | [45] |
Turcja | TUR | Narodowy Komitet Olimpijski Turcji | Ugur Erdener | [46] |
Ukraina | UKR | Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy | Sergey Bubka | [47] |
Węgry | HUN | Węgierski Komitet Olimpijski | Zsolt Gyulay | [48] |
Wielka Brytania | GBR | Brytyjski Komitet Olimpijski | Hugh Robertson | [49] |
Włochy | ITA | Włoski Narodowy Komitet Olimpijski | Giovanni Malagò | [50] |